chinatractor.com.ua

Максим Криппа стал новым владельцем GSC Game World: в S T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl раскрыли детали сделки

Документи кіпрського реєстру свідчать, що бенефіціаром кіпрської TERASIDA LTD , яка володіє українським «ГГБЕТ Холдинг» ( володіє ТОВ «ГГБЕТ») є Петро Вікторович Козирєв 1983 року народження. У 2021-му Maincast отримав трохи більше ніж €0,5 млн чистого прибутку. Її сукупна аудиторія на всіх каналах підскочила за пандемійний рік вчетверо – до 1 млн користувачів. «Ми володіємо приблизно 90–95% прав на висвітлення всіх турнірів у кіберспорті українською мовою», – стверджує кіберспортивний коментатор і співзасновник студії Maincast Віталій Волочай. Його бізнес – транслювати і коментувати кіберспортивні змагання.

Михайло Осєєвський є керівником одного з наймасштабніших провайдерів Росії – Ростелеком. Такий підхід забивання видачі в пошуку Google називається управлінням репутацією в пошукових системах — SERM. Один із найбільших активів у цьому переліку – 66,7% ТРЦ Ocean Plaza.

Для мене це digital-актив насамперед”, – заявила вона, не пояснивши, що це означає і в чому для неї вигода таких покупок сьогодні. Зазначається, що 30 листопада “Ола Файн” отримала відповідний дозвіл Антимонопольного комітету, і 5 грудня, за інформацією аналітичної системи Contr Agent, фірму додали до списку засновників “Парус Холдінга”. Це холдингова компанія, яка володіє ТОВ “Передові технології плюс”, що в свою чергу э безпосереднім власником будівлі торговельно-офісного комплексу “Парус” у центрі Києва. Створення власного інвестиційного фонду – це складний і відповідальний процес. Максим Кріппа переконаний, що за правильного підходу та стратегії, кожен фахівець може досягти успіху в цій галузі.

Також Кріппа є інвестором української компанії кіберспортивних трансляцій Maincast, про що Forbes говорив співзасновник Віталій Волочай. Бенефіцаром фірми-покупця ТОВ «Ола Файн» записаний КРІППА МАКСИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ (1977 р.н.) через фонд «АРС КЕПІТАЛ». Максим Володимирович Кріппа підкреслює, що без інвесторів фонд не зможе функціонувати. Залучення та утримання клієнтів – це ключ до стабільності та зростання. Сучасні технології відіграють ключову роль в управлінні інвестиціями.

ТОВ “ГСК Україна” (англійська назва GSC UKRAINE LLC) – нова компанія, яку зареєстрували 8 березня 2023 року. З 21 вересня 2023 року компанією керує Катерина Ткаченко. За даними Opendatabot, зміни відбулися 22 вересня, передає Forbes. В українській компанії GSC Game World, відомій завдяки іграм S.T.A.L.K.E.R. та Cossacs, змінився власник. Ткаченко додав, що Григоровичі лишаються керівниками студії.

  • S.T.A.L.K.E.R. – серія із трьох ігор у жанрі шутера від першої особи.
  • Йдеться про угоду через підконтрольні фірми, з’ясували в LIGA.net.
  • Нерухомість за 188 мільйонів гривень продавав націоналізований Промінвестбанк.
  • Для мене це digital-актив насамперед”, – заявила вона, не пояснивши, що це означає і в чому для неї вигода таких покупок сьогодні.

Коли ті звертаються до агентства — ми вже знаємо, як зацікавити та що запропонувати. Завдяки йому нам і вдалося ініціювати замовлення, про яке я розповів вище. Не запропонувало би агентство свою ідею — першим ніхто б не звернувся. Сучасні люди мало піклуються про конфіденційність особистої інформації, і це дуже допомагає їх пізнавати. Ця частина команди займається залученням і утриманням інвесторів, а також створює позитивний імідж фонду на ринку.

Але що нам дуже важливо, що Максим зі своїм фондом MK Foundation допомогає армії з першого дня (раніше вони закупили 100 автівок для ЗСУ), при тому непублічно, без реклами, без піару на цьому, без збору донатів, просто тому, що це правильно. Всі наші власники — українці, і для всіх це надзвичайно важливо. Сергій Григорович, до прикладу, і сам дуже багато донатить, у тому числі й з частини доходу від угоди.

Деякі ЗМІ вказували, що він живе в Лос-Анджелесі, однак у реєстраційних даних його компаній його адресою вказано Дубаї, де він володіє квартирою №4803 у найвищому хмарочосі світу Бурж-Халіфа. Як повідомляли у серпні 2014 року ”Наші гроші”, заробляв на лотереях Олег Бойко на той час не лише в Україні, а й на своїй батьківщині. 2016 року ПрАТ ”Патріот” потрапило під санкції РНБО України ”у зв’язку з причетністю до російських бізнесменів та можливим фінансуванням російської армії”. У ході обшуку було вилучено сервер із даними про діяльність компанії, частину офісного обладнання, гральні автомати, бухгалтерську документацію з кількома десятками печаток та штампів різних фірм. Тобто, незважаючи на отримання ліцензії, Максим Кріппа сьогодні як і всі останні роки заробляє на нелегальних азартних іграх, не сплачуючи податків до бюджету України.

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. “Ми почали допомагати з транспортом нашим військовим одразу після повномасштабного вторгнення”, — сказав директор MK Foundation Олександр Осока. Про те, що Кріппа є власником GSC Game World, ще в березні 2023 року розповів співзасновник студії Maincast Віталій Волочай. Тепер єдиним засновником української юрособи “ГСК Україна” значиться зареєстрована на Кіпрі GSC GAME WORLD GLOBAL LTD. Її кінцевим бенефіціаром є Максим Кріппа. Він зазначений як громадянин України, але зареєстрований в ОАЕ. Навіть найправильніша і найпродуманіша стратегія не принесе бажаного результату без дисципліни і терпіння.

Історія змін реєстраційної інформації

Серед них – купівля «Івано‑Франківськцементу» азербайджанським NEQSOL Holding майже за $400 млн (10-річний максимум для української промисловості) та інвестиція Ріната Ахметова в Ідея Банк приблизно на $50 млн. У 2021-му активність на ринку M&A України була рекордною за тривалий час – було закрито 205 угод загальною вартістю понад $2,5 млрд, ідеться у презентації Capital Times. Ці цифри можуть бути лише формальністю, обовʼязковою для звіту в турецькій системі, вважає керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій. Він оцінює можливу ринкову вартість угоди у $140–160 млн з урахуванням дисконту на воєнні ризики.

Це розслідування зникло з сайту вражаючим темпом, але залишило сумніви щодо спроб впливу на громадську думку. Майно націоналізованого «Промінвестбанку» йде в руки людини з дивною, скажімо так, біографією та підозрілими зв’язками з росіянами. Отже, кілька днів тому на «Прозорро.Продажі» відбувся аукціон із продажу маєтку з купою землі та пачкою будинків у районі Конча-Заспи. Нерухомість за 188 мільйонів гривень продавав націоналізований Промінвестбанк. Ще одна істотна проблема – у жовтні 2023-го Шевченківський райсуд Києва арештував корпоративні права низки компаній, серед власників яких є підсанкційні російські бізнесмени Михайло Фрідман, Петро Авен та Андрій Косогов.

Серед активів бізнесмена – найбільший український транслятор ігор «Мейнкаст». У вересні 2023-го офіційно стало відомо, що Кріппа купив українську гральну студію GSC Game World, розробника гри S.T.A.L.K.E.R. Причина у випадку останнього – 19,8% акцій Turkcell опосередковано належать нідерландській LetterOne Фрідмана та партнерів. Відтак під арешт потрапили 19,8% lifecell, 100% платіжного сервісу Paycell та 100% оператора вишок UkrTOWER. «Макс Кріппа ще наприкінці 2010-х зацікавився кіберспортом, – говорить Forbes топменеджер пов’язаної з кіберспортом компанії.

У 2022-му Maincast наростив частку на українському ринку до майже 64%, свідчить аналітика сервісу Esports Charts. В українській геймдев-компанії GSC Game World, широко відомій завдяки іграм S.T.A.L.K.E.R. та Cossacs, змінився власник. Раніше студією володів засновник студії Сергій Григорович, але його ім’я зникло з реєстрів. За даними Opendatabot, зміни відбулися 22 вересня 2023 року, повідомляє Forbes Ukraine.

Яка процентна ставка по іпотеці в Ощадбанку зараз?

Але тоді історію з продажем готелю в центрі Києва в руки людини, пов’язаної з російським олігархом Малофєєвим і невідомо звідки взяв на цю покупку гроші, якось помусолили і забули – країну щодня трусили «зашквари» нової влади, що дорвалася до корита. Але ТОВ «Смартленд» було зареєстровано у Броварах, у будинку, що належав Кріппі. Наразі власником зазначено кіпрську Absentem limited, засновану у 2012 році. Фірма «Смартленд», яка «виграла» аукціон із купівлі «Дніпра», була зареєстрована за кілька днів до торгів у Броварах по вулиці Київська, 130, якимось Максимом Терещуком. До речі, зверніть увагу на її фінансові показники – фірма є збитковою, але десь знаходить мільярд на покупку готелю.

33-поверховий БЦ, зведений у 2007-му, може коштувати $80–100 млн, припускали тоді співрозмовники Forbes на ринку комерційної нерухомості. Ця оцінка не враховує дисконт, на який могли піти продавці. Місяцем раніше, у січні 2023 року, все те саме ТОВ ”Мідал” Максима Кріппи за 311 млн грн придбало у націоналізованого раніше ”Промінвестбанку” елітний маєток у селищах Козин та Конча-Заспа під Києвом. До нього входять кілька житлових будинків, елінг, ресторан на 140 місць, адміністративний корпус, спальний корпус, житловий будинок площею 1128 квадратів та кілька земельних ділянок.

У січні 2022-го українська студія GSC Game World заявила, що не продаватиме гру на території Росії. У сусідніх будинках — №№ 126 та 146 – зареєстровані також компанії Кріппи. По вул.Київська, 126 (на фото) зареєстровано ТОВ «Броварський оптовий ринок», «Іксіон груп», а також ТОВ «Клуб ягуар» (Київська 146), власником яких є Криппа.

Інша велика територія, що належала занедбаному підприємству, а тепер одному з з інвесторів «Електронмашу», – майновий комплекс заводу «Росинка» (перебуває у банкрутстві з 2015-го). На початку серпня Вʼячеслав Супруненко придбав цей актив сукупно за 139 млн грн. Однак у цій історії спливло й інше відоме прізвище голови податкового http://chinatractor.com.ua/ комітету Верховної Ради України Данила Гетьманцева, якого днями журналіст Сергій Іванов звинуватив у роботі на ФСБ Російської Федерації. Трохи прояснили картину наші джерела у редакції видання ”Главком”, які повідомили, що Снопко — далеко не кінцевий бенефіціар куплених нею медіа, а скоріше лише посередник та ”призначена” особа.

Дуже шкода, що так виходить», – відповіли в пресслужбі компанії. Журналісти Liga.net з’ясували, що ТОВ «Смартленд» – один з партнерів Кохановського, – зареєстроване у будинку, який належить Кріппі. На це запитання у коментарі Forbes Тетяна Снопко відповідати відмовилась. Говорячи про те, навіщо їй зазначені медіа, вона сама визнала, що заробити сьогодні на медіа як на бізнесі – нереально. Його немає… Я з ІТ-індустрії, для мене медіа – це насамперед продукт, платформа, робота з трафіком.

Чого не скажеш про російського ігорного магната із капіталом за різними оцінками від 1,1 до 1,5 млрд доларів. Кохановський станом на 2018 рік був співвласником ESForce, третього за величиною підприємства, що фінансується USM Holdings близького до Путіна російського олігарха Алішера Усманова, який у 2015 році інвестував у проект Кохановського 100 млн доларів. Снопко у Дніпрі обіймала посаду головного редактора спортивного інтернет-видання, а після понад 8 років пропрацювала директором з комунікацій компанії ”Noosphere Ventures”. Це компанія, в портфелі якої сайти знайомств, азартні інтернет-ігри, а також наукомісткі стартапи та соціальні проекти у сфері освіти. Ми спробували розібратися, хто така Тетяна Снопко і звідки у неї стільки грошей на буквально скуповування одного за одним національних українських медіа.

У «невенчурному» секторі близько третини (27%) припадає на приватизацію державних активів, свідчать дані Capital Times. Приблизно стільки ж (32%) – транскордонні транзакції, не лише іноземних інвесторів в Україні, а й місцевих компаній за кордоном. Яскравий приклад – купівля низки активів у Центральній та Західній Європі українським фармгігантом «Фармак».

Єдиним учасником аукціону та, відповідно, його переможцем стало ТОВ ”Мідал”, на 99,99% власником якого є Кріппа Максим Володимирович. Але зазначу, що наша співпраця почалася ще на початку 2020-го, тобто ніяких великих змін у нас не сталося і ми й надалі будемо розробляти ігри якими, як ми сподіваємося, можна буде пишатися. Просто зараз, через структуру угоди, подробиці якої знаходяться під NDA, це стало публічним. Нагадаємо, що раніше GSC Game World передислокувала більшу частину співробітників київської студії до столиці Чехії — Праги, де наразі знаходиться головний офіс студії. Бенефіціаром GSC Game World замість Григоровича Сергія став Максим Кріппа, а бенефіціаром  ТОВ «МІР ІГР» (йому належить торговельна марка «GSC Game World») — Рашківська Тетяна Миколаївна.

Ці фахівці займаються вивченням ринку, активів, галузей і компаній. Їхнє завдання – надавати точні та своєчасні дані, на основі яких ухвалюватимуть інвестиційні рішення. Максим Кріппа підкреслює, що без досвідчених аналітиків фонд може втратити безліч можливостей. Ринок постійно змінюється, і те, що працювало вчора, може виявитися неефективним сьогодні.

– Гроші в країні є, тому немає сенсу чекати завершення війни». Вже 9 січня стало відомо, що компанія, яка може бути повʼязана з Супруненками, стала власницею чотириповерхового будинку навпроти ЦУМу в Києві за 150 млн грн. На першому поверсі цієї будівлі розміщена «Київська перепічка». Про це в інтервʼю Forbes у листопаді 2023-го говорив і засновник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа. «З одного боку, будь-якому великому інвестору буде важко затвердити в наглядовій раді інвестицію в Україну через ризики, – пояснював він – Тому це може бути хіба що ціна, скажімо, у 20% або точно не більше 50% від того, що було до війни. З іншого боку, стан справ власників активів іноді навіть ліпший, ніж до 2022-го».

Нагадаємо, що хмарочос спочатку будував власник Mandarin Plaza Вагіф Алієв, потім близько дев’яти років його партнером у бізнес-центрі був бізнесмен Дмитро Фірташ. У 2016 році Фірташ вийшов із компанії, а на початку 2021 року стало відомо, що Алієв продав “Парус” Столару. Потім Столар розділив свою частку з дружиною (тепер уже колишньою) в пропорції 80% на 20%. Наразі Вадима Столара та Інну Майструк виведено з переліку бенефіціарів. Сильна сторона організаторів івентів — здатність швидко змінюватися й підлаштовуватися під зовнішні обставини.

Фонд MK Foundation та представники армії відреагували на цю атаку, визначивши її як спробу проросійських сил компрометувати фонд та волонтерський рух загалом. Держприкордонслужба також відхилила звинувачення телеканалу і заявила, що транспорт передається їм в звичайному порядку. Як у цій конфігурації вписано ім’я Максима Кріппа – невідомо. Хто саме стоїть за фігурою «покупця» готелю «Дніпро», майнового комплексу в Козині та «власника» ТОВ «НАВІ Ю.ЕЙ.» Максима Кріппа – невідомо.